Маєш питання? Ми завжди на зв'язку
моб/viber 0673703672, 0638326877
Click to order
Кошик
Total: 
Імя, прізвище
e-mail
Контактний телефон
Доставка
Ваші дані для доставки:
Промокод
Ваші уточнення по замовленню
Payment method
Я постійно отримую багато питань щодо носінням малюків «обличчям до світу» в рюкзаках та на ручках і чому ж так не рекомендується.

Батьки прагнуть знайомити малюка з навколишнім світом і вважають, що в такому положенні дитина краще бачить усе довкола, що так їй цікавіше. Та чи потрібно малюку починати це знайомство з перших місяців життя? Тож, давайте розберемось чому не все так сонячно, як здається на перший погляд.

1
Фізіологічний аспект

Перш за все, хочу нагадати, що для малюка фізіологічним є положення, коли спинка округлена, як у маминому животику, а це можливе лиш в положенні обличчям до батьків.
I
У дорослих хребет за формою схожий на літеру S та має чотири вигини, які амортизують їх кроки. А от у дітей хребет більше схожий на букву С, вигини лиш формуються і тому амортизувати міжхребцеві диски найкраще будуть в скругленому положенні. І саме в такому положенні хребет дитини легко амортизує похитування при ходьбі дорослого і навантаження рівномірно розподіляється по спинці дитини, не порушуючи нормальний розвиток

При носінні обличчям до світу дорослі, зазвичай, тримають дитину «стовпчиком», притискаючи до себе, що спричиняє навантаження на грудну клітку, а пряма спинка не є природним положенням в дитини. В такому положенні хребет розправлений і навіть вигнутий назад, міжхребцеві диски сплющуються і їх здатність амортизувати істотно зменшується.
Друге «слабке місце» малюка - недорозвинений кульшовий суглоб. Основний період його формування - від 3 до 8 місяців. Саме в цьому віці починається підготовка до ходьби, коли малюк починає самостійно вставати і ходити з опорою. Розвитку кульшового суглоба і рівномірному зростанню ніг дитини сприяє носіння малюка в позі «жабки», що не можливо досягти в положенні «лицем до світу». Тестування анатомічного відповідності положень дитини в слінгу проводилося доктором медичних наук професором Шелбергером (Дрезден). У результаті було виявлено, що голівка стегнової кістки новонародженого займає ідеальне положення щодо кульшової западини,

рівномірно заповнюючи її, якщо ноги дитини розведені приблизно на 100 градусів і зігнуті в колінах приблизно на 40 градусів.

Коли малюків піднімають, вони інстинктивно приймають це положені, отже, воно відповідає їх анатомічної нормі. Таким чином, вважається ідеальним положення, коли дитина повернута до дорослого, ніжки широко розведені і зігнуті в колінах, трохи зігнута(округлена) спинка.presentation.
2
Психологічний аспект

Приблизно з трьох місяців дитина починає більш чітко бачити навколишні предмети. Це її захоплює і вона затихає, варто лиш розгорнути її лицем до світу. Батьки користуються цим, коли потрібно заспокоїти чи відволікти дитину, і, зрештою, малюк починає вимагати таке положення.
Саме так, від багатьох батьків я чую: малюку так подобається, він хоче щоб я так його носила, він проти іншого положення. Але, любі батьки, коли дитина підросте, то й підростуть і її вимагання. Вона захоче багато мультиків, комп'ютерних ігор у магазині вимагатиме «дай» перед стійкою з солодощами. І що, ми все це дозвалятимемо, бо малюк хоче? Тут ви скажете: «звісно ні!». Отож бо й воно! І з носінням це саме: як ми навчимо і дозволимо так і буде.

Чому ж варто позбавляти малюка цих радощів кругозору? Справа в тому, що коли дитина повернена обличчям до світу, вона отримує необмежений потік вражень. Це наче необмежений доступу дитини до вже згаданих комп'ютера та телевізора. Дитина ще не вміє фільтрувати враження, не може контролювати перезбудження тож, коли вона втомиться від потоку інформації, в положенні «лицем до світу» вона не може «вимкнути» враження, не має можливості сховатися, притиснувшись до маминих грудей.

Окрім того дитина залишається сам на сам зі страхами. Адже засигналила голосно машина, загавкав собака - малюк сховається від небезпек притулившись до маминих грудей, якщо він розтвшований лицем до мами. Якщо ж дитина розвернута спиною до дорослого, то вона не отримає потрібного відчуття безпеки.

Отож, таким носінням ми перевантажуємо інформацією незрілу дитячу нервову систему та не є її надійною опорою в подоланні перших небезпек.

3
А як почуваються батьки?

Коли дитина знаходиться в положенні обличчям від дорослого, центр ваги дорослого сильно зміщений. Він інстинктивно прогинає спину в поперековому відділі, відхиляючись назад, сутулить плечі і округлює спину в верхньому відділі.
Носити так тривалий час неможливо, адже результат такого носіння - великі фізичні навантаження на спину, тазостегнові суглоби і стопи. І навіть після недовгого носіння дитини в такій позі ви відчуєте біль в попереку і загальну втому спини. А от в положенні «обличчям до мами» малюк обіймає її всім тілом, навантаження розподіляється рівномірно, положення фізіологічне і так носити легше. Вага дитини відчувається як своя власна (так наче мама чи тато раптом поправилися на 5-7-10 кг – так все одно значно зручніше ходити, ніж якщо нести в руках окремо сумку 5-7-10 кг).

З плюсами і мінусами наче розібрались. «А як же втамувати цікавість малюків, особливо якщо він вимагає?»,-спитаєте ви? Насправді це не проблема, бо малюку чудово все видно і він отримує інформацію дозовано. Коли дітки стають до всього аж дуже цікавими і хочуть міняти положення їх можна починати носити на боці. Так їм все і в усі сторони видно, проте в будь-який момент вони можуть пригорнутися до батьків. Головне, пам'ятайте, що на все свій час і дитина ще встигне набачитись цього світу, просто не форсуйте події. Радості вам і здорових діток!
Made on
Tilda